ARCHIWUM "Forum Absolwenta"
Logo

Archiwum listy dyskusyjnej

Zarejestrowani absolwenci

Baza Absolwentów
1961-2000

Galeria

Spotkania AbsolwentówL I N K I

Forum


Sl.TZN


St@chu OnLine

2 grudnia 2009
Zbliżają się 10-te urodziny Forum. Wszystko się zmienia. W dniu dzisiejszym Forum rozpoczęło działalność ..... na stronie: www.sltzn.edu.pl/forum/ Pozostaje więc życzyć Wszystkim tematów do dyskusji na kolejne 10 lat.

11 grudnia 2005
Komitet Obchodów 75-lecia Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach informuje, że Zjazd Absolwentów odbędzie się 3 czerwca 2006r. Więcej informacji na www.75lat.sltzn.katowice.pl

19 stycznia 2005 - 5 LAT Forum Absolwenta !!!
W związku z faktem "5-tych urodzin" Forum Absolwenta, około godziny 20.23 został wzniesiony toast za zdrowie Wszystkich Uczestników Forum oraz Absolwentów. Cóż mogę więcej napisać, ruch na forum duży, więc życzę Wszystkim ... tematów na następne 5 lat :-)

1 maja 2004r.
W Bazie Absolwentów pojawiła się "errata". Powstała na podstawie zgłoszonych błędów.
Z powodów technicznych nie planuję "poprawek" w obecnej bazie. Mam nadzieję, że wkrótce powstanie druga wersja, zawierająca "najmłodszych" absolwentów oraz poprawki z erraty.
Tym optymistycznym akcentem witam w Unii Europejskiej ;-)

.::::: 19 stycznia 2004r. .::::::::::. 19 stycznia 2000r. :::::.
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
19 stycznia 2000r. o godzinie 20.23 na forum dotarł pierwszy mail.
Wszystkim uczestnikom forum życzę wielu tematów i miłej dyskusji :-)

20 października 2003r.
Aktualna lista zarejestrowanych na forum absolwentów dostępna w "odrobinę" zmienionej formie :-)
Ewentualne błędy, jak również uwagi i sugestie co do formy, proszę mail-em.

13 października 2003r.
Dużo nowości w galerii. Wakacje zaowocowały licznymi "pocztówkami".
W zasadzie archiwum jest aktualizowane na bieżąco.
Trudno jednak za każdym razem dodawać "news-a" ;-)

29 czerwca 2003r.
Liczba aktualizacji "galerii" może tylko świadczyć o ruchu na forum :-)
Pomimo dużej "rotacji", udało się zaktualizować listę zarejestrowanych.
Wszystkim życzę udanego wypoczynku !!!

17 maja 2003r.
Dużo zmian w archiwum.
Od dzisiaj dostępny jest "oficjalny" adres naszego forum www.absolwent.sltzn.katowice.pl
Lokalizacja archiwum bez zmian. Zapraszam.

27 kwietnia 2003r.
Duży ruch na forum, to cieszy :-) Tak trzymać !!!
W związku z tym sporo nowości w "Galerii", trudno wszystkie wymieniać. Zapraszam.

13 kwietnia 2003r.
"Świąteczne" porządki na liście zarejestrowanych absolwentów.
Efekty kolejnych pomysłow z forum widoczne w "Galerii".
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !!!

31 marca 2003r.
Kolejna inicjatywa z listy dyskusyjnej - "Spotkania Absolwentów".
Na życzenie organizatorów takich spotkań, wszystkie informacje będą umieszczane na www. Zapraszam do przesyłania informacji o planowanych spotkaniach klasowych, grupowych itp.

12 marca 2003r.
Ruszyła "Galeria". Początek może trochę nietypowy, ale zainicjowany dyskusją na forum. Pojawiły się również pierwsze zdjęcia klasowe i tabla.
Przy okazji generalne porządki w "zarejestrowanych", oczywiscie w związku z ruchem na forum ;-)
Ewentualne błędy proszę mail-em.

11 lutego 2003r.
Po "krótkiej" :-( przerwie spowodowanej reinstalacją systemu serwera forum znowu działa.
Jak zwykle aktualizacja listy "zarejestrowanych absolwentów" i mam nadzieję, archiwum listy dyskusyjnej.
Wszystkim Szanownym Absolwentom, spóźnione, ale szczere Życzenia Wszelkiej Pomyślności w 2003 roku :-)

1 lipca 2002r.
Kolejna aktualizacja listy "zarejestrowanych absolwentów" i archiwum listy dyskusyjnej za pierwsze półrocze.
Życzę słonecznych i udanych wakacji, urlopów i innych form wypoczynku (pracy ;-)

7 kwietnia 2002r.
Aktualizacja listy "zarejestrowanych absolwentów" i "parę" kilo archiwum.
Tak mało ? Niestety na liscie ucichło :-(

14 lutego 2002r.
Wszystkiego najlepszego w "Dniu Zakochanych" :-)
Jak zwykle porządki w liście "zarejestrowanych absolwentów". Sporo zmian ostatnio, więc ewentualne błędy proszę mail-em.

17 grudnia 2001r.
Kolejna aktualizacja listy "zarejestrowanych absolwentów". Dla zainteresowanych kolejne pliki w archiwum listy dyskusyjnej.

2 pażdziernika 2001r.
Spis absolwentów zastał rozbudowany do "wersji" 1961-2000. Mam nadzieje, że uda mi się jeszcze przygotować jeszcze łącza do wszytkich list klasowych.

1 sierpnia 2001r.
Kolejna zaległość "nadrobiona". Jest lista absolwentów zarejestrowanych na forum. Wszelkie niezgodności proszę zgłaszać mail-em oczywiście ;-)

12 lipca 2001r.
Nareszcie wakacje :-) Udało mi się uzupełnić archiwum listy dyskusyjnej. W końcu forum dziala juz 18 miesięcy ;-) Z powodu "duchów" brakuje kwietnia 2001, zaraz idę szukać ;-)

19 lutego 2001r.
Podczas dyskusji "jubileuszowych" zaistniał pomysł stworzenia bazy absolwentów Śl.TZN. Biorąc pod uwagę i tak kompletny brak czasu, zdecydowałem się podjąć wyzwanie :-). Niestety ze względu na konieczność "ręcznego" przeczesywania zasobów archiwum, całe przedsięwzięcie musiało zostać tymczasowo ograniczone do materiałów dostępnych w dokumentacji sekretariatu uczniowskiego. Tym sposobem powstało opracowanie zawierające dane absolwentów z lat 1976 - 2000, którzy ukończyli 5-letnie Technikum Zawodowe. Całość to: 25 roczników, 109 klas, 2838 osób. Kilkadziesiąt godzin ręcznej edycji zaowocowało opracowaniem, które mam nadzieje będzie rozwijane. Liczę na uwagi, sugestie i doniesienia o błędach, najlepiej mail-em. Czas do poszukiwań "siebie" ;-) Zapraszam

21 stycznia 2001r.
Na naszym "forum dyskusyjnym" kompletna cisza. Sądze, że związane jest to z okresem świąteczno-noworocznym. Dodatkowo mieliśmy problemy z rozruchem forum po reinstalacji serwera. Mam nadzieje, że wszystko wróci do normy. Tymczasem dostępny jest uaktualniony plik archiwum, zawierający wszystkie posty z 2000 roku. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Oby plik z archiwum naszego forum w 2001 roku był X razy większy :-)

5 listopada 2000r.
Postanowiłem wreszcie się zmobilizować i zrobić stronę www. Więc dwa piwa, ezHTML, nocny spokój i gotowe. Strona powstała z myślą o tworzeniu archiwum naszego "Forum Absolwenta". Nie chcę wprowadzać zamieszania obecnością tematu "forum" na stronie Śl.TZN oraz w tym miejscu (czyli na mojej witrynie "domowej"), ale łatwiej mi będzie uaktualniać zawartość tego serwisu. Wszelkie propozycje mile widziane, mail znacie :-)

31 pażdziernika 2000r.
Kolejny pomysł - kolejna robota. Uczestnicząc w innej liście dyskusyjnej (mail-owej) zapoznawałem się z jej archiwum. Były to pliki tekstowe z wszystkimi postami (z danego miesiąca). Pierwsza myśl: a my to co ? Niestety "forum" nie generuje plików automatycznie. A więc do roboty, nocka i jest archiwum za okres styczeń - październik 2000r. Jeżeli ktoś ściągnie i stwierdzi jakieś braki to alarmować, będę uzupełniał. Wydaje mi się, że mam wszystkie maile, ale zawsze coś mogło wciąć ;-) Plik txt spakowany zip-em (20KB).

28 października 2000r.
Grzegorz G. przesłał propozycje naszego "logo". Przypominam, że zaproponowałem stworzenie logo "forum". Nie wypada, żeby autorem nie był absolwent ;-). Co na to reszta ? Mam nadzieję, że nadejdą inne propozycje, wszystkie znajdą się na stronie i wybierzemy naszym zdaniem najlepsze. Logo umieściłem na tej stronie (w lewym górnym rogu).

19 stycznia 2000r.
Ruszyło Forum. Właśnie otrzymałem pierwszy post od webmastera (jako pierwszy zapisany absolwent ;-). Wniosek z tego prosty, działa :-) W tym miejscu muszę zaznaczyć, że pomysłodawcą "Forum absolwenta", a więc głównie naszej listy dyskusyjnej był Paweł Moll. Miejmy nadzieję, że liczba uczestników forum będzie rosła.